The Clarinet Institute

Strona “The Clarinet Institute” of Los Angeles to projekt stworzony przez amerykańskiego klarnecistę David’a Schorr’a. Celem tego projektu było ( i jest aktualnie) zebranie i zarchiwizowanie literatury klarnetowej zanim zniknie na zawsze. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że są kompozycję, które są mniej popularne, od lat nie grane i bardzo często tylko w wersji papierowej. Autor portalu zachęca do skanowania takich nut, przesyłania ich do niego, a oni sprawdzą przede wszystkim kwestię praw autorskich. W ten sposób udaje się odnaleźć utwory, które dostają swoją “drugą młodość” i nie znikną z biegiem lat.

The Clarinet Institute

W zakładce “Free Music” (portal oferuje również pakiety nut płatnych, które objęte są prawami autorskimi) możemy znaleźć nuty na: klarnet solo, z towarzyszeniem fortepianu, duety, tria klarnetowe, oraz różnorodne instrumentarium i większych składów kameralnych aż po utwory z orkiestrą.

Ponad to portal oferuję za odpłatą dostęp do przygotowanego archiwum nut w formie płyty DVD lub dysku USB, na którym mamy ponad 23,450 stron nut setki kompozytorów, od baroku a klasycyzmu po romantyzm i współczesność. Archiwa są skatalogowane pod kątem instrumentów. Można tam także znaleźć nuty nie tylko na klarnet. Wszystkich chętnych do posiadania największego archiwum nut na klarnet zachęcamy do zakupu zarówno części 1-wszej jak i powstałej niedawno 2-giej. Kosz 15,75 USD każda.

Please follow and like us:
error
fb-share-icon