8notes.com

8notes.com to portal, który należy do brytyjskiej firmy: Red Balloon Technology Ltd, firmy muzycznej i technologicznej z siedzibą w St Albans w Anglii. 8notes.com został uruchomiony na początku 2001 roku i stał się jednym z najpopularniejszych miejsc dla muzyków w Internecie, odwiedzanym przez setki tysięcy ludzi każdego miesiąca.

“8notes.com”

Na stronie możemy znaleźć bardzo dużo nut, na różne instrumenty, oraz składy instrumentalne. Zaznaczamy od razu, że wszystkie dostępne tam nuty są zgodne z prawem autorskim twórców i mamy prawo do drukowania oraz gry utworów w miejscu publicznym. Większość utworów jest autorstwa brytyjskiego kompozytora i współtwórcy portalu David’a Bruce’a.

“8notes.com”

Wszystkie utwory są dokładnie skatalogowane wg. stylu, poziomu trudności, charakteru utworu czy nawet tonacji. Większość dostępnych treści (jak podają autorzy ok 90%) jest darmowa. Zatem możemy drukować każdy dostępny utwór.

“8notes.com”

Portal oferuje kilka interesujących funkcji jak: * możliwość odsłuchiwania utworów (w wersji darmowej możemy to zrobić 3 razy na dzień), * możemy grać z akompaniamentem pianina, lub zespołu, możemy zwolnić tempo odtwarzanego utworu, a także zmienić jego tanację. Za opłatą możemy dostać lepszej jakości wydruk nutowy, oraz możemy dostać partię instrumentu, a także brak reklam na stronie. To i kilka jeszcze innych funkcji dostaniemy za opłatą 20 dolarów rocznie.

Please follow and like us:
error
fb-share-icon